Antika Berat ve Ferman Alanlar

Antika Berat,  Eski Ferman Alan Yerleradından da anlaşılacağı üzere tarihi geçmiş olan ve antika özelliği kazanmış berat ve ferman tarzı çalışmaları satın alan merkezlerdir. Pek çok antika eşyanın alım ve satım hizmetini yapan mağazamız bu yerlerden biridir.

Bir dönem iz bırakmış haber, mesaj ve değişik kaideleri üzerlerinde taşıyan bu kıymetli eserler günümüze kadar gelmeyi başarmışlardır. Koleksiyoncuların yoğun ilgi gösterdiği bu eserlerin çoğu hala bir takım gizemleri üzerinde barındırmaktadır.

Özellikle Osmanlı döneminde pek çok olayı ve yaşanan gelişmeyi anlatan berat, ferman ve vakfiye gibi çalışmalar ya da yazılan emirlere verilen isimlerdir.

Eski Ferman ‘  gerçekleşmesi istenilen bir iş ya da görev için üzerinde tuğra bulunan ve padişah tarafından verilen emri temsil etmektedir. Özellikle fermanların içerik ve önemini arz eden bazı dikkat çekici öğeleri vardır. Bunların en başında elbette tuğra simgesi gelir, ve bu simge bu öğenin bir padişah emrinde ve onayında olduğunu simgelemektedir. Antika berat, ferman alanlar olarak elinizde bulunan bu çalışmalarla ilgili fiyat teklifi hazırlayabiliriz.

Hizmet Bölgelerimiz

Kadıköy, Üsküdar, Maltepe, Küçükyalı, Bostancı, Suadiye, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Göztepe, Çengelköy, Kavacık, Çekmeköy, Ümraniye, Ataşehir, Mezidiyeköy, Beşiktaş, Şişli, Nişantaşı, Teşvikiye, Kurtuluş, Beyoğlu, Taksim, Fatih, Cihangir, Karaköy, Eminönü, Zeytinburnu, Horhor, Kapalı Çarşı, Eyüp, Kasımpaşa, Emirgan, Tarabya, Yeniköy, Bebek, Etiler, Arnavutköy, Ortaköy, Maçka, Gayrettepe, Maslak, Sarıyer,  Zekeriyaköy, Osmanbey, Göktürk, Kemerburgaz, Bakırköy, Yeşilköy, Yeşilyurt ve İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakasındaki Tüm İlçeler.

error: İzinsiz Kopyalanamaz