Antika tekke malzemeleri alanlar

Eski Tekke malzemeleri alanlarfirması olarak inancımız gereği bizlere ait bir kültür olan tekke ve bu alanlarda kullanılan malzemelerin gerekli alım ve satım aşamalarını sağlamaktayız.

Tekke sadece tarikat mensuplarının toplandığı yer değillerdir aslında. Tekkeler eski dönemlerde spor kulubü olarak da geçmekteydi. Askeri sporların başta olmak üzere diğer sporların da buralarda hayat bulduğu alana tekke adı veriliyordu. Elbette bir dönem buralarda insanın aktif olarak yer alması ve var oluş neticesinde çeşitli malzemeler kullanılmaktaydı.

Bu malzemeler dini boyutuna ve spor alanına göre farklı malzemelerden oluşuyordu. Antika Tekke malzemeleri güncel zamana pek ulaşamayan eski eşyalardandır. İstanbul tekke açısından bakıldığında oldukça zengin konumdadır. Ancak bazı nedenlerden dolayı günümüze orijinal halleriyle gelememişlerdir. Pek çok tadilatın ardından bu gün hayat bulmuş olan bu tekkeler kimi zaman siyasi hırsa, kimi zaman ise çıkar çatışmasına dahi neden olmuşlardır.

Çeşitli tekke malzemelerini firma olarak gerçek değerleri üzerinden fiyatlandırarak satın almaktayız. Antika Tekke malzemeleri alan yerler mağazası olarak ilgili tüm eşyaların koruma ve muhafaza işlemlerinide yapmaktayız. Değerlendirmek istediğiniz tekke malzemeleriniz için bizden destek talebinde bulunabilirsiniz.

Hizmet Bölgelerimiz

Kadıköy, Üsküdar, Maltepe, Küçükyalı, Bostancı, Suadiye, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Göztepe, Çengelköy, Kavacık, Çekmeköy, Ümraniye, Ataşehir, Mezidiyeköy, Beşiktaş, Şişli, Nişantaşı, Teşvikiye, Kurtuluş, Beyoğlu, Taksim, Fatih, Cihangir, Karaköy, Eminönü, Zeytinburnu, Horhor, Kapalı Çarşı, Eyüp, Kasımpaşa, Emirgan, Tarabya, Yeniköy, Bebek, Etiler, Arnavutköy, Ortaköy, Maçka, Gayrettepe, Maslak, Sarıyer,  Zekeriyaköy, Osmanbey, Göktürk, Kemerburgaz, Bakırköy, Yeşilköy, Yeşilyurt ve İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakasındaki Tüm İlçeler.

 

error: İzinsiz Kopyalanamaz