Antika Tombak Bakır Alanlar

Eski Antika tombak bakır alanlarsatın aldıkları ürünlerde özellikle altın kaplama ile yapılmış olan tombak özelliğine dikkat etmektedirler. Tombaklama denilen bu işlemde bakır ve bakıra ait olan diğer alışımların altın ve civa ile birleştirilerek ürünün yaldızlanması gerçekleşir. Ortaya çıkan bu eşsiz ürünlerin başına da tombak adı özelliği sayesinde konulur.

Altın tutkusu yüz yıllar önceden günümüze gelmiş olan yaygın bir alışkanlıktır. Bu nedenle Anadolu, Balkanlar ve Ortadoğu olmak üzere pek çok bölgede insanlar eşyalarını altına benzetmek adına tombaklama işlemi uygulamışlardır. Bu durumda haliyle, el emeği ile hazırlanmış nadide güzelliğe sahip eşyaların ortaya çıkmasına vesile olmuştur. Eski Tombak bakır özelliğini taşıyan eşyalar genellikle eski dönemlerde, askeri eşya, mutfak kullanımı için günlük eşyalar olan leğen, ibrik, kapaklı sahan, tas, maşrapa, hamam tası, su tası, güğüm, kahve sitili, fincan zarfı, fincan tepsisi, kandil, mangal, körüklü fener ve şamdan gibi eşyalardan oluşmaktadır.

Antika tombak bakır alan yerler mağazası olarak yukarıda bu özellik ile ortaya çıkmış ürünlerin isimlerini paylaştık. Bu özellikte olan tombak eşyalarınızı satmak için antika uzmanlarımızdan destek talebinde bulunabilirsiniz.
Hizmet Bölgelerimiz

Kadıköy, Üsküdar, Maltepe, Küçükyalı, Bostancı, Suadiye, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Göztepe, Çengelköy, Kavacık, Çekmeköy, Ümraniye, Ataşehir, Mezidiyeköy, Beşiktaş, Şişli, Nişantaşı, Teşvikiye, Kurtuluş, Beyoğlu, Taksim, Fatih, Cihangir, Karaköy, Eminönü, Zeytinburnu, Horhor, Kapalı Çarşı, Eyüp, Kasımpaşa, Emirgan, Tarabya, Yeniköy, Bebek, Etiler, Arnavutköy, Ortaköy, Maçka, Gayrettepe, Maslak, Sarıyer,  Zekeriyaköy, Osmanbey, Göktürk, Kemerburgaz, Bakırköy, Yeşilköy, Yeşilyurt ve İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakasındaki Tüm İlçeler.

error: İzinsiz Kopyalanamaz